MatHackathon, пријаве до 06.05.2017.

MatHackathon је такмичење осмишљено са циљем да представи реалну слику развоја софтвера младим програмерима.

Први MatHackathon одржан је 2015. године на Математичком факултету, а за њим организовано је још једно такмичење, 2016. године, у организацији Омикрона. Већ у самом старту, такмичење је привукло велику пажњу младих и амбициозних програмера, као и компанија и образовних институција које су виделе значај оваквог типа догађаја и помогле у његовој реализацији. Ове године оформљен је нови тип MatHackathona који у сарадњи са творцима пројекта тежи да доведе ово такмичење на виши ниво.

По први пут паралелно се огранизују два такмичења: једно намењено студентима - израда услужног софтвера за ширу јавност на одређену тему која ће такмичарима бити представљена тек на почетку такмичења, а друго намењено средњошколцима са темом из области роботике.

Детаљније на: http://mathack.rs/