Трибина о развоју и проблемима ИТ науке у Србији, 1. март 2018.

Друштво за Информатику Србије и Математички факултет Универзитета у Београду организују

ТРИБИНУ О РАЗВОЈУ И ПРОБЛЕМИМА ИТ НАУКЕ У СРБИЈИ.

Трибина ће се одржати у четвртак 1. марта  2018. у сали 706 Математичког факултета са почетком  у 18:15 часова.

Република Србија је уочила значај ИТ индустрије и започела низ акција подршке овој грани привредне  делатности. Не желећи да (и) у овој области будемо пуки извршиоци, намера нам је да покренемо акцију која би требало да резултује бољом  подршком државе развоју ИТ науке.

На трибину су позвани представници ЕТФ-а, Математичког факултета и  ФОН-а из Београда, Електронског факултета из Ниша, ФТН-а и
Природно-математичког факултета из Новог Сада, представници Математичког института САНУ, института "Михајло Пупин", Министарства за просвету и науку, као и из ИТ компанија и других институција.

До сада, дискусије су пријавили:
- доц. др Младен Николић, Математички факултет, Универзитета  Београду
- проф. др Јелица Протић, ЕТФ, Универзитета у Београду
- проф. др Мирјана Ивановић, ПМФ, Универзитет у Новом Саду
- проф. др Дејан Симић, ФОН Универзитета у Београду
- проф. др Иван Луковић, ФТН, Универзитет у Новом Саду
- проф. др Сања Вранеш, Институт "Михаило Пупин", Београд
- др Бојан Маринковић, Математички институт САНУ, Београд

Модератор трибине је проф. др Драгана Бечејски Вујаклија.