Вероватносне логике и њихове примене, 29-30. септембар 2011, Математички институт САНУ, Београд

Закључвање у присуству неизвесности представља једну од најатрактивнијих тема истраживања у области вештачке интелигенције. Технике које се при томе развијају отварају многа питања, пупут теоријске заснованости и могућности ефикасних примена. Циљ ове конференције је да на једном месту окупи организоване истраживачке групе и заинтересоване појединце који ће представити своје визије, резултате, дилеме и отворена питања и тиме отворити врата за будућу сарадњу. Међу теме конференције спадају:

-вероватносне логике, проблеми потпуности, одлучивости и сложености,
-логичке основе у заснивању вероватноће,
-Bayes-ове мреже и други сродни системи,
-програмски системи за подршку одлучивању у присуству неизвесности,
-примене вероватносног закључивања у медицини, али и све сродне теме које нису наведене.

Заинтересовани истраживачи који желе да наступе на конференцији, треба да најкасније до 10. септембра 2011. године на адресу vlp@mi.sanu.ac.rs

Конференција ће бити одржана 29 и 30. септембра 2011. године у Математичком институту САНУ, Београд, Кнеза Михаила 36, више детаља може се прочитати ОВДЕ.