Seminar za računarstvo i primenjenu matematiku, 14. mart 2017.

Naredni sastanak Seminara biće održan u utorak, 14. marta 2017. u sali 301f Matematičkog instituta SANU sa početkom u 14:15 časova.

Predavač: Nemanja Jevtović, Fakultet organizacionih nauka

Naslov predavanja:TAKMIČENjA U REŠAVANjU POSLOVNE STUDIJE SLUČAJA: PRIKAZ REŠENjA STUDENATA FON-A

Apstrakt: U ovom predavanju biće predstavljeni rezultati studenata Fakulteta organizacionih nauka, Univerziteta u Beogradu, postignuti na svetskim takmičenjima u rešavanju poslovne studije slučaja: McGill Management International Case Competition  održanom u Kanadi (1. mesto), UOB - NUS International Case Competition održanom u Singapuru (1. mesto u diviziji), i FEP.U Porto International Case Competition u Portugaliji (3. mesto).

Pored kratkog opisa formata takmičenja, biće prikazani koncepti predloženih rešenja zasnovani na integraciji modernog poslovanja i informaciono komunikacionih tehnologija. Rešenja su razvijana za potrebe velikih svetskih kompanija iz oblasti komercijalnog bankarstva, investicionog bankarstva i trgovine.