Одељење за математику, 22. јун 2018.

Наредни састанак Семинара биће одржан у петак, 22. јуна 2018. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 14:15 часова. У питању је заједнички састанак са Семинаром за рачунарство и примењену математику.

Предавач: Рака Јовановић, Qatar Environment and Energy Research Institute, Hamad Bin Khalifa University, Doha Qatar

Наслов предавања: МЕТОДА ПРЕТРАГЕ ФИКСИРАНОГ СКУПА

Апстракт: На предавању ће бити представљен нови тип метахеуристике који на једноставан начин додаје механизам учења на Greedy Randomized Adaptive Seach Procedure (GRASP). Основна идеја је да се претрага не фокусира на специфична решења високог квалитета већ на елементе које локално оптимална решења овог типа имају. Метода би била прво илустрована на примеру трговачког путника, а затим на две варијације проблема доминирајућег скупа са енергијом (Power Dominating Set).