Посета и предавање проф. Else Marie dos Santos Fernandes са Универзитета у Мадеири, 15. мај 2018.

Проф. др Elsa Maria dos Santos Fernandes, проректорка Универзитета у Мадеири, посетиће Универзитет у Београду од 14. до 18. маја 2018. у оквиру Еразмус програма размене. Проф. Fernandes се бави истраживањима у области методике наставе математике и рачунарства. Током свог боравка на УБ, проф. Fernandes ће посетити и Математички факултет 15. маја 2018. у 14 часова и разговарати са заинтересованим колегама о могућностима сарадње. Након тога, планирано је да проф. Fernandes одржи предавање под називом "Learning scenarios with robots and Augmented Reality" у сали за седнице Хемијског факултета на 1. спрату са почетком у 16 часова.

Позивамо заинтересоване професоре да се придруже састанку са проф. Fernandes у деканату Математичког факултета, а након тога да присуствују предавању наше гошће. Предавање проф. Fernandes је интересантно за студенте Математичког факултета, посебно за студенте модула Професор математике и рачунарства, те позивамо и студенте да присуствују овом предавању.

Апстракт предавања

Биографија проф. Fernandes