Геометрија, образовање и визуализација са применама, 11. јануар 2018.

Наредни састанак Семинара биће одржан у четвртак, 11. јануара 2018. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 17 часова.

Предавач: Ђорђе Баралић, Математички институт САНУ

Наслов предавања: МАТЕМАТИЧКИ ПУТОПИС О ВИЈЕТНАМУ

Апстракт: На предавању ће бити приказани утисци предавача о Вијетнаму, који је упознао током свог тромесечног студијског боравка на Вијетнамском институту за напредне студије у математици у Ханоју 2017. године. Треба имати у виду да Вијетнам пролази кроз период динамичног и убрзаног развоја, и да резултати које ученици ове државе постижу на олимпијадама знања и међународним тестирањима скрећу пажњу на њен образовни систем. Током своје историје ми нисмо имали пуно значајнијих контаката са овом фасцинирајућом и далеком земљом, па ће циљ саопштења бити да слушаоцима приближи Вијетнам, његове људе и природу и културу, као и да прикаже најинтересантније детаље о њиховом образовно-научном систему са акцентом на математику.