Реализација обука у оквиру програма -Настава програмирања за пети и шести разред-, окт/нов. 2017.

Током октобра и новембра 2017. године, у организацији Фондације „Петља“, одржане су обуке у оквиру програма стручног усавршавања „Настава програмирања у петом и шестом разреду“.

Готово 800 наставника информатике и рачунарства, из основних школа, присуствовало је дводневној обуци коју је акредитовало Министарство просвете, науке и технолошког развоја и која има статус програма од јавног значаја.

Програм обука осмислили су наставници Математичког факултета Универзитета у Београду: др Предраг Јаничић, др Филип Марић и др Милена Вујошевић Јаничић.

Реализацијом обука координисао је др Мирослав Марић са Математичког факултета Универзитета у Београду.

Водитељи обука: Александра Миладиновић, Маријана Нисић, Катарина Андрејевић, Маја Радуловић, Лазар Војичић, Владимир Кузмановић, Душан Ковачевић, Немања Јурић, Душко Вешић, Душан Џамић, Оливера Томић, Тања Ивановић, Сања Прибановић, Зорана Тошић и Душан Шуљагић, сви са Математичког факултета Универзитета у Београду.

Обуке су подржане кроз Microsoft Philanthropies иницијативу која је овим пројектом обухватила 30 мање развијених општина: Голубац, Кучево, Нову Варош, Љиг, Алексинац, Мерошину, Белу Паланку, Владичин Хан, Блаце, Опово, Пожегу, Мајданпек, Коцељеву, Ариље, Зрењанин, Аранђеловац, Параћин, Врање, Јагодину, Сомбор, Кикинду, Смедерево, Сремску Митровицу, Алибунар, Шабац, Ужице, Краљево, Ваљево, Крушевац и Лесковац.

Подршку обукама пружили су и Министарство просвете, науке и технолошког развоја као и ИТ компаније окупљене око Иницијативе Дигитална Србија.

Више информација о обукама као и галерију фотографија можете видети на: https://petlja.org/obuke