Пријаве за учешће у новом циклусу програма TRAIN на Универзитету у Београду

Обавештавамо Вас да се на Универзитету у Београду током наредних пар месеци организује нови циклус обуке наставно-научног особља у оквиру програма TRAIN (http://train.bg.ac.rs/). Програм је намењен члановима академске заједнице Универзитета у Београду и има за циљ унапређење вештина неопходних за рад на факултетима и институтима, побољшање сарадње међу члановима академске заједнице, као и оснаживање капацитета у процесима пријављивања и реализације националних и међународних пројеката. Планирано је да се програм TRAIN у овогодишњем циклусу реализује кроз седам модула:

1. Методологија истраживања, писање научних радова и презентација резултата
а) друштвено-хуманистичке науке (29. и 30. новембар 2017.)
б) техничко-технолошке, природне и медицинске науке (14. и 15. децембар)

2. Дидактика у високом образовању и Израда планова и програма високог образовања (6, 7. и 8. децембар 2017.)

3. Припрема пријава за пројекте и управљање пројектима (11. и 12. децембар 2017.)

4. Вештине држања ефективних презентација (23. и 24. новембар 2017.)

5. Предузетништво са писањем бизнис плана (22. и 23. децембар 2017.)

6. Умрежавање и тимски рад (1. децембар 2017.)

7. Erasmus + KA1 и KA2 (4. и 5. децмбар 2017.)

Обука за сваки модул се одржава једном до два пута до краја календарске године, а групе садрже по највише 20 полазника. Обука се изводи од 9 до 17 часова, у просторијама Ректората Универзитета у Београду, Студентски трг 1. Програм је бесплатан за све учеснике, уз услов да су запослени на Универзитету у Београду.

Сви заинтересовани кандидати пријаву за обуку могу да поднесу слањем попуњеног формулара на адресу: nikola.savic@rect.bg.ac.rs. Рок за пријаву је 22. новембар 2017. године.

Након затварања позива, Универзитет у Београду ће, извршити рангирање благовремено пријављених кандидата за обуку. Одабрани кандидати су у обавези да активно присуствују обуци. Сви кандидати који успешно заврше обуку најмање четири модула добијају сертификат Универзитета у Београду.

За сва додатна питања можете се обратити Николи Савићу, TRAIN координатору Универзитета у Београду, мејлом на адресу nikola.savic@rect.bg.ac.rs или путем телефона (Тел:+381 11 3207 496, Факс: +381 11 3281 149).