Отворен Информативни центар Фондације Темпус

Фондација Темпус је отворила Информативни центар у Београду, на адреси Теразије 39, I спрат, који је од 2. октобра доступан сваког радног дана од 10 до 18 часова.

Инфо центар омогућава свим заинтересованим појединцима, као и представницима школа и високошколских установа, да на једном месту, без заказивања, добију све потребне информације у вези са образовањем у Србији и Европи, као и програмом Европске уније Еразмус+.

У Инфо центру се могу добити информације о могућностима за стипендирану мобилност (размене), волонтерске програме и омладинске размене, подршка у процесу пријављивања у вези са правилима програма Еразмус+ и CEEPUS и њиховим процедурама и сл. Информативни центар је место и за информисање о европским мрежама (eTwinning, EPALE, Europass, Euroguidance, Eurydice), као и средњеевропском програму за размену студената и професора – CEEPUS.

У склопу рада Инфо центра предвиђен је и посебан пакет услуга за информисање страних студената који бораве на мобилности у Републици Србији.

Више информација може се пронаћи на сајту Фондације Темпус