Семинар за математичку логику, 23. јун 2017.

Наредни састанак Семинара биће одржан у петак, 23. јуна 2017. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 16:15 часова.

Предавачи: Мирјана Маљковић, Биљана Стојановић, Жарко Мијајловић

Наслов предавања:
ДИГИТАЛНИ ЛЕГАТ ПРОФЕСОРА СЛАВИШЕ ПРЕШИЋА

Апстракт:
Група аутора (М. Маљковић, Б. Стојановић и Ж. Мијајловић) недавно је завршила дигитални легат Славише Прешића (1933-2008), угледног професора Математичког факултета, оснивача логичке школе у Београду, оснивача Катедре за алгебру и математичку логику Математичког факултета, оснивача и дугогодишњег руководиоца Семинара за математичку логику Математичког института САНУ. Циљ предавања је да представимо овај легат и кроз његову презентацију прикажемо рад професора Прешића у математици и посебно у математичкој логици. Легат садржи верујемо све његове научне радове, већину његових књига али и обиман аудио и видео материјал па је то прилика да се подсетимо на његова занимљива и живописна предавања.