Одељење за математику, 4. мај 2017.

Наредни састанак Семинара биће одржан у четвртак, 4. маја 2017. у сали 301ф Математичког института САНУ са почетком у 15:15 часова. У питању је заједнички састанак Одељења за математику и Семинара за вероватносну логику.

Предавач: Илијас Фарах, York University, Торонто

Наслов предавања: ЛОГИКА И АЛГЕБРЕ ОПЕРАТОРА

Детаљније: Проучавање алгебри оператора на Хилбертовом простору је започело 30тих година двадесетог века и од тада се проширило на многе области модерне математике, укључујући геометрију, теорију бројева, ергодичку теорију, математичку физику, и топологију. Због њихове конкретне природе, становиште да су проблеми настали при изучавању алгебри оператора "имуни" од скуповнотеоретске независности је било општеприхваћено међу експертима. Међутим, ово мишљење је промењено у последњих десетак година.