Medjunarodni dan devojaka u IKT, 25. april 2013.

Treći Međunarodni dan devojaka u ICT, koju organizuje Ministarstvo spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija, biće održan 25. aprila 2013. u Klubu poslanika, Tolstojeva broj 2.

Međunarodni dan devojaka u ICT je projekat Globalne mreže žena u ICT, uspostavljen pod okriljem Međunarodne unije za telekomunikacije (International Telecommunication Union- ITU) na predlog Republike Srbije, 2010. godine. Ovaj dan se, na međunarodnom nivou, obeležava svakog četvrtog četvrtka u aprilu, sa ciljem da se devojkama približe informacione i komunikacione tehnologije, kao i da im se predstave poslovi koji postoje unutar ovog sektora.

Pozivamo zainteresovane studentkinje Matematičkog fakulteta (svih smerova) da uzmu učešće na konferenciji. Rok za prijavu je 23. april 2013.
Elektronske prijave treba poslati na adresu girlsday@mtt.gov.rs

Poziv i agendu konferencije možete preuzeti OVDE.